Katalog produktów

Ksiazka - album Chopin w oprawie twardej - sztywnej

Ksiazka - album Chopin w oprawie twardej - sztywnej

Książka - album z okładką twardą (sztywną)

:

Opis


Książka - album z okładką twardą (sztywną) jest odpowiednia dla bardziej prestiżowych wydawnictw. Okładka sztywna jest też bardzo klasycznym i ponadczasowym rodzajem oprawy. Co więcej oprawa twarda lepiej chroni druki wkładu książki.  Dlatego albumy, encyklopedie i katalogi dóbr luksusowych, często zawierają twardą oprawę.

Wkład ksiązki i okładka książki, wykonywane są w oddzielnych procesach.

Druki wkładu książki mogą być łączone poprzez klejenie, zszywanie lub poprzez śruby introligatorskie. Przy zastosowaniu śrub introligatorskich na okładce widoczne są ozdobne główki śrub introligatorskich.

Oprawa twarda (sztywna) składa się z tektury litej podwójnie gładzonej oklejonej (kaszerowanej) papierem uszlachetnionym folią lub oklejanej specjalnym płótnem introligatorskim.
Pomiędzy papierem a okleiną możemy zamieścić warstwie gąbki. Zastosowanie gąbki w okładce sztywnej daje efekt miękkości okładki w dotyku i sprawia że sama książka jest grubsza.

Często na okładkach książek w oprawie twardej (sztywnej) wykonujemy tłoczenia, złocenia i lakierowanie UV wybiórcze.

W naszej introligatorni w Warszawie wykonujemy oprawy twarde zarówno dla wkładów książek o bardzo małych formatach jak i dla wkładów książek o bardzo dużych formatach.

 Opis dodatkowy

Cena tego produktu uzależniona jest  od wybranego modelu, formatu, ilości kolorów nadruku i nakładu. Dla indywidualnej wyceny oraz wszelkich pytań i sugestii prosimy się skontaktować z działem handlowym POLYmedia telefonicznie (22 610 59 44), osobiście lub wysyłając list na: info@polymedia.pl