W 1903 założono Towarzystwo Akcyjne Zakładów Elektrotechnicznych inżynier Kazimierz Patzer (w skrócie IKP) – z którego po przekształceniach w 1945 i 1990 powstało POLYmedia.

Założycielem i prezesem towarzystwa do 1944 był Kazimierz Patzer

IKP dostarczało plany, wyposażenie i usługi dla elyktyfikacji europejskich biur i fabryk. Jedna z prestiżowych realizacji: warszawski Belweder. Fot. z: "Dziesięciolecie Polski Odrodzonej 1918-1928" Ilustrowany Kuryer Codzienny, Kraków. 1929

IKP dostarczało osprzęt, potrzebny do elektryfikacji wielu Warszawskich budowli, n.p.: Pałacu Saskiego. Fot.z: "Warschau" Buchverlagverlag Deutscher Osten G.M.B.H. Krakau. 1944

Tablice rozdzielcze zainstalowane w Spółce Akcyjnej Zjednoczonych Browarów "Haberbusch i Schiele”

Strona z katalogu firmowego z 1930 r. Na Grzejniku widoczne logo IKP.

Segregatory z etui stosowane w okresie II Rzeczpospolitej.

Opis patentu, udzielonego 15 kwietnia 1935 r. Kazimierzowi Patzerowi, na rurkę do przewodów izolacyjnych i łącznik do niej. Źródło: Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej

Biura IKP, w Alejach Jerozolimskich, spalili Niemcy podczas Powstania Warszawskiego w 1944 r.Działalność została wznowiona, w ocalałej części podwórza w 1945. Fotografia ze zbiorów prywatnych.

w zasypanych gruzami piwnicach sklepu firmowego niektóre zapasy magazynowe przetrwały II wojnę światową…

Czajnik elektryczny produkowany około 1968 r.

Lata ’50. W tym okresie powstaje wiele produktów elektrycznych. Czajniki, grzałki przemysłowe, kociołki do lakowania kopert, lampy oświetleniowe.

Kandahary. Wiązanie narciarskie dobrze sprawdzające się przy podejściach i bieganiu oraz do zjazdów telemarkiem.

Jeden z pierwszych długopisów polskiej produkcji. Na Czechowickiej 4 powstawały wszystkie jego części, z wkładem włącznie.

Z kompasem w kosmos!!! Takie kompasy noszono w paskach zegarków. Dostępne były także z Hermaszewskim i Gagarinem.

Przez takie okulary szary PRL wyglądał przynajmniej brązowo...

MOTGOSIA mechaniczny odkurzacz do podłóg, produkowany od lat ‘70 do 1991 r. 

Clipboard z 1991 roku. Pod przeźroczystą folią przewidziano miejsce na wydruk reklamowy. Na klipie, wgłębienie na LOGO. Ten produkt trwale skierował firmę, na rynek nośników reklamy.

Karta cennika z 1991 roku.

Ręcznie malowany projekt opakowania do Konstrukcji Przestrzennych – klocków produkowanych przez Zakład Produkcyjny POLY do dziś. Opakowanie z tym wizerunkiem było stosowane do polowy lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku.

Scrable. Pierwszy produkt wykonany na zakupionej w 1994 drukarni offsetowej i automacie kaszerującym.

"Jurassic Park" Ręcznie malowany projekt, zewnętrznej szaty graficznej, dla segregatora szkolnego. Segregator z tym wizerunkiem był sprzedawany w połowie lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku.

"Harley-Davidson" Ręcznie malowany projekt zewnętrznej szaty graficznej, dla segregatora szkolnego. Segregator z tym wizerunkiem był sprzedawany w połowie lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku.